Gazetki promocyjne Stokrotka poprzez przygotowaną ofertę informują o wielu promocjach w Piotr i Paweł, między innymi o: przepisach kulinarnych Alma, artykułach higienicznych Savia, środkach czystości Polomarket również niedrogich kosmetykach i perfumach. Promocje te pozwalą każdemu odnaleźć dla siebie ofertę w Netto w rozsądnej cenie i dobrej jakości.

Sieci sklepów i marketów


Gazetka Alma, Bomi, Carrefour Market, Eko, MarcPol, Netto Gazetka, Piotr i Paweł, PoloMarket, Stokrotka, Żabka

Ciekawostka - historia cynamonu

Cynamon jest prawdopodobnie najstarszą przyprawą świata. Roślina ta pochodzi z Chin, pierwsza wzmianka o niej znalazła się 2700 lat p.n.e w chińskiej księdze zielarskiej. Suszona kora drzewa kasji znana jest pod nazwą cynamonu chińskiego, sama kasja jest wiecznie zielonym drzewem osiągającym wysokość do 12 m i występuje w Indonezji, Chinach, Birmie i Wietnamie. Zbiory przypadają na porę deszczową - łatwiej wtedy jest oczyścić gałęzie z kory. Zdarta kora suszona jest na matach, a następnie segregowana na klasy jakości.

Drugą odmianą tej przyprawy jest cynamon cejloński, który otrzymuje się z mniejszych i bardziej krzewiastych niż kasja drzew cynamonowca cejlońskiego. Roślina to pochodzi z wyspy Cejlon i doprowadziła do wielu konfliktów - zajęcie wyspy przez Portugalczyków.

W XVII wieku Holendrzy odkryli korzyści, które mogą wynikać z uprawy cynamonu i stali się monopolistami wywożąc przyprawę z wyspy. dopiero pod koniec XVIII wieku Angielska Kampania Wschodnio-indyjska przejęła kontrolę nad uprawami. Podczas rozszerzania obszaru upraw wzrastała konkurencja w handlu przyprawą. Cynamon sprowadzany z Indonezji najbardziej odpowiada gustom Polaków, ma intensywny zapach i lekko słodkawy smak. Cynamon zawdzięcza swój aromat dzięki olejkom eterycznym, które decydują o jakości. Ten najbardziej aromatyczny uzyskiwany jest z najstarszej części drzewa, z pnia do wysokości 2 metrów, powyżej tej wysokości zawiera mniejsza ilość olejków eterycznych.

Wskazówka
Linki Sponsorowane
Valid XHTML & CSS | Template Design www.ah-68.de | Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2011 StronazPromocjami.pl

Regulamin